November 20-26.

A SZENTATYA, FERENC PÁPA ÜZENETE A SZEGÉNYEK VII. VILÁGNAPJÁRA 2023. november 19. „Ne fordítsd el arcodat a szegénytől” (Tób 4,7) Részletek a hirdetőtáblán olvashatók!

November 19-én, vasárnap 18:00-kor Maracskó Gabriella grafikusművész kiállítása nyílik a Szent József Házban, a T-Art Alapítvány és a Boldog Salamon Kör szervezésében. A kiállítást megnyitja Képíró Ágnes művészettörténész, közreműködik Józsa Tamás zeneszerző, gitárművész. A kiállítás december 1-ig látogatható hétköznaponként – kedd kivételével – 14:00 és 18:00 között.

November 22-én szerdán igeliturgia lesz a szokott időben.

A Mária Rádió november 25-én délután 16:00-ra szóló meghívása a hirdetőtáblán (és itt, a honlapon) olvasható!

November 28-án, kedden 17:00-tól lesz a pásztorjáték szereposztása a plébánián, várjuk szeretettel a gyerekeket. Aki nem tud eljönni, de szeretne szerepelni, keresse Melinda nénit!

November 29-én szerdán 17:00-tól várjuk szeretettel mindazokat, akik jó hangulatban, közösségben szeretnék elkészíteni családjuk adventi koszorúját. Nagyon szép koszorúk szoktak készülni, érdemes lesz eljönni! Alap kellékekről gondoskodunk, csak díszítést kell hozni, egyéni ízlés szerint. A jó hangulathoz lesz forralt bor, tea és a kisebbeknek kézműves foglalkozás. A program a Szent József Házban lesz, szeretettel várjuk a kedves híveket!

A keddi és szerdai hittanok még jövőhéten nem lesznek.

December 2-án tartjuk adventi lelki napunkat. Meghívott előadónk Blanckenstein Miklós atya Jelentkezni az online felületen vagy személyesen, a sekrestyében kihelyezett lapon lehet november 26., vasárnap estig. Részletek a hirdetőtáblán olvashatók, az esetleges kérdésekkel Giflo Ágit vagy Molnár Gyurit lehet megkeresni! Mindenkit várunk szeretettel!

Kérünk minden közösséget, hogy a plébánia helyiségeinek használatba vételével kapcsolatban a könnyebb átláthatóság, s az egyszerűbb adminisztrációs munka érdekében, ne mást, hanem az intenciós könyvet keressék, mely fellelhető minden nap a sekrestyében, illetve iroda időben a plébánián, s így az esetleges igényeket jobban át lehet látni, hamarabb lehet azokra reagálni!

Idén is csatlakozunk a Szent László Társulat által 20. alkalommal meghirdetett ajándék és adomány gyűjtéséhez, amelyet a határon túli magyar árvaházak, gyermekotthonok lakóinak és rászoruló családok részére szerveznek. Idei céljaink: Munkács, Bodorogköz és Tövishát számos rászoruló családja, Észak-erdélyi szórvány iskolák, óvodák, és Székelyhíd, Gálospetri, Hajdújárás, Kutaspuszta, Óbecse, Rát és Perbenyik napközi-, gyerek- és anyaotthonai. Gyűjtésünk fővédnöke: Lucsok Péter Miklós Munkácsi Római Katolikus Egyházmegye Apostoli Kormányzója és Csáky Csongor, a Rákóczi Szövetség elnöke. Számlaszámunk: CIB Bank: 10700691-22784106-51100005 BIC (SWIFT) kód CIBHHUHB IBAN szám: HU 11 1070 0691 2278 4106 5110 0005 Az átutalt összegről közcélú támogatásként igazolást tudunk adni a magyarországi szervezetek számára, így módjukban lesz adományukat költségként elszámolni. Az adományokat ecember 1-ig várják. További információ, kapcsolat: szentlaszlotarsulat@gmail.com Minden adományt köszönünk a támogatottak nevében is!

A szentmise hirdetései
Kapcsolat

Békásmegyer-Ófalui Szent József
Plébánia

Plébániai iroda: 1038 Budapest, Templom utca 18.
Hivatali órák:
Hétfő: 10:00–12:00
Kedd: 14:00–18:00
Péntek: 14:00–18:00
Telefon: +36 1 454 0571
E-mail: bekaspleb@communio.hu
Kórházlelkészség (éjjel-nappal hívható):
+36 1 213 9620

Szent József Plébánia számlaszáma:
OTP 11703006 – 20040187