Gyertyás rózsafüzér

November 25-én 16:00-tól gyertyás rózsafüzért szervez a Mária Rádió a Hősök terén.

A rózsafüzért Szikora Róbert művész úrral és Simorjay Emese színművésznővel együtt imádkozhatjuk majd, akik szintén szívükön viselik a béke és összetartozásért való cselekvést. Eperjes Károly színművész pedig távolról, a modern technika segítségével csatlakozik a résztvevők közös imádságához. Az esemény során együtt kérjük Istent, hogy adjon nekünk békét, mind a saját szívünkbe, mind a világba. A rózsafüzér imádkozása nem csupán hagyományos vallási cselekedet, hanem erőteljes eszköz a hitünk megerősítésére és a közös ima erejének megélése. Mindannyian tudjuk, milyen zűrzavar és háborúság vesz körül bennünket ezen a világon. Sok ember élete tele van szenvedéssel, félelemmel és szükségszerűséggel. Ne hagyjuk, hogy a reménytelenség legyőzze a hitünket! Jézus Krisztus azt mondta: „Békét hagyok nektek, az én békémet adom nektek.” (Jn 14,27) Amikor együtt imádkozunk, önmagunknak és egymásnak is lehetőséget teremtünk a belső béke megélésére, a közös ima erejének megtapasztalására.
Hisszük, hogy a közös ima változást indít el a bennünk és a világban.

Kérjük, hogy minden résztvevő hozzon magával egy gyertyát, amit együtt gyújthatunk meg a rendezvény során. A gyertyák fénye nemcsak lélekemelő látványt nyújt majd, hanem szimbolizálja a közösségünk egységét és reményét a békés jövő felé. Gyülekezés 15:30-tól, ekkor meggyújtjuk a gyertyákat, majd 16:00-kor a Mária Rádió műsorigazgatója, Lukovits Milán atya mond egy köszöntőt. 16:10-kor imádkozzuk el a rózsafüzért. Az imádság 16:50-kor ér véget. Ekkor búcsúzunk a jelenlévőktől.

Találkozzunk november 25-én, délután 4 órakor a Hősök terén!