November 27-3.

November 28-án kedden, 29-én szerdán igeliturgia lesz a szokott időben.

A keddi és szerdai hittanok jövő héttől már lesznek!

November 28-án, kedden 17:00-tól lesz a pásztorjáték szereposztása a plébánián, várjuk szeretettel a gyerekeket. Aki nem tud eljönni, de szeretne szerepelni, keresse Melinda nénit!

November 29-én, szerdán 17:00-tól várjuk szeretettel mindazokat, akik jó hangulatban, közösségben szeretnék elkészíteni családjuk adventi koszorúját. Nagyon szép koszorúk szoktak készülni, érdemes lesz eljönni! Alap kellékekről gondoskodunk, csak díszítést kell hozni, egyéni ízlés szerint. A jó hangulathoz lesz forralt bor, tea és a kisebbeknek kézműves foglalkozás. A program a Szent József Házban lesz, szeretettel várjuk a kedves híveket!

December 2-án tartjuk adventi lelki napunkat. Meghívott előadónk Blanckenstein Miklós atya Jelentkezni az online felületen vagy személyesen, a sekrestyében kihelyezett lapon lehet november 26., vasárnap estig. Részletek a hirdetőtáblán olvashatók, az esetleges kérdésekkel Giflo Ágit vagy Molnár Gyurit lehet megkeresni! Mindenkit várunk szeretettel!

December 3-án, vasárnap jótékonysági süti vásár lesz a 9 órai szentmise után, mozgássérült és értelmileg sérült gyermekek részére. A beérkező adományokat a Kaszásdűlőnél működő Mazsolák Házába járó gyermekek további fejlesztésére kívánjuk fordítani. Előre is nagyon köszönjük a kedves hívek nagylelkű támogatását!

December 9-én, szombaton 17:00-tól immár 20. alkalommal szervezi meg a Boldog Salamon Kör az Adventi Koszorú című rendezvényt, melyen kézművesek, vásárosok kínálják portékáikat. Fellép az Apró Kincső, Melinda néni hittanosai, majd az Ófalui Színkör betlehemes játékot ad elő. A belépés ingyenes, a jubileumi eseményre mindenkit szeretettel várunk!

Kérünk minden közösséget, hogy a plébánia helyiségeinek használatba vételével kapcsolatban a könnyebb átláthatóság, s az egyszerűbb adminisztrációs munka érdekében, ne mást, hanem az intenciós könyvet keressék, mely fellelhető minden nap a sekrestyében, illetve iroda időben a plébánián, s így az esetleges igényeket jobban át lehet látni, hamarabb lehet azokra reagálni!

Idén is csatlakozunk a Szent László Társulat által 20. alkalommal meghirdetett ajándék és adomány gyűjtéséhez, amelyet a határon túli magyar árvaházak, gyermekotthonok lakóinak és rászoruló családok részére szerveznek. Idei céljaink: Munkács, Bodorogköz és Tövishát számos rászoruló családja, Észak-erdélyi szórvány iskolák, óvodák, és Székelyhíd, Gálospetri, Hajdújárás, Kutaspuszta, Óbecse, Rát és Perbenyik napközi-, gyerek- és anyaotthonai. Gyűjtésünk fővédnöke: Lucsok Péter Miklós Munkácsi Római Katolikus Egyházmegye Apostoli Kormányzója és Csáky Csongor, a Rákóczi Szövetség elnöke. Számlaszámunk: CIB Bank: 10700691-22784106-51100005 BIC (SWIFT) kód CIBHHUHB IBAN szám: HU 11 1070 0691 2278 4106 5110 0005 Az átutalt összegről közcélú támogatásként igazolást tudunk adni a magyarországi szervezetek számára, így módjukban lesz adományukat költségként elszámolni. Az adományokat december 1-ig várják. További információ, kapcsolat: szentlaszlotarsulat@gmail.com Minden adományt köszönünk a támogatottak nevében is!

A szentmise hirdetései
Kapcsolat

Békásmegyer-Ófalui Szent József
Plébánia

Plébániai iroda: 1038 Budapest, Templom utca 18.
Hivatali órák:
Hétfő: 10:00–12:00
Kedd: 14:00–18:00
Péntek: 14:00–18:00
Telefon: +36 1 454 0571
E-mail: bekaspleb@communio.hu
Kórházlelkészség (éjjel-nappal hívható):
+36 1 213 9620

Szent József Plébánia számlaszáma:
OTP 11703006 – 20040187