November 13-29.

November 15-én szerdán és 17-én pénteken igeliturgia lesz.

A Békásmegyeri Keresztény Nemzeti Kör szeretettel vár mindenkit a soron következő KNK-estre. Időpont és hely: 2023. november 18. szombat este 19:00, a Békásmegyeri Szent József plébánia nagyterme. Az előadó: Lisztes Gábor Az előadás címe: A III. kerület árvízvédelme. Utána kötetlen beszélgetés az előadóval. Kérem, aki teheti hozzon egy-egy tál sütit, vagy egyéb finomságot és italt. Természetesen egy jó kedvet is.

December 2-án tartjuk adventi lelki napunkat a Szent József Házas Közösség szervezésében. Az elmélkedések mellett, lehetőségünk lesz imádsággal, csendességgel, gyónással is készülni az adventre és a közelgő karácsonyra. Meghívott előadónk Blanckenstein Miklós atya, mindenkit várunk szeretettel! Jelentkezni az online felületen, személyesen november 11-től a szombat-vasárnapi misék után, a sekrestyében kihelyezett lapon lehet! Részletek a hirdetőtáblán olvashatók! A felmerülő kérdésekkel Giflo Ágit vagy Molnár Gyurit lehet megkeresni!

Ezen a héten a hittanórák tekintetében még tart az őszi szünet, tehát a hétfőieket leszámítva, hittan órák a plébanian még nem lesznek!

Kérünk minden közösséget, hogy a plébánia helyiségeinek használatba vételével kapcsolatban a könnyebb átláthatóság, s az egyszerűbb adminisztrációs munka érdekében, ne mást, hanem az intenciós könyvet keressék, mely fellelhető minden nap a sekrestyében, illetve iroda időben a plébánián, s így az esetleges igényeket jobban át lehet látni, hamarabb lehet azokra reagálni!

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia körlevele,  Árpád-házi Szent Erzsébet ünnepére 2023. a hirdetőtáblán olvasható!

Minden pénteken, az esti szentmise után szentségimádásra van lehetőség.

Már kapható Új Ember asztali, fali és zsebnaptár, valamint Kalendárium a sekrestyében!

Közeledik az év vége, mikor is egyházi hozzájárulásunkkal támogathatjuk templomunk, plébániánk kiadásait. Megtehetjük ezt irodaidőben a plébánián, vagy a sekrestyében, illetve átutalással. Számlaszámunk: 11703006-20040187

A szentmise hirdetései
Kapcsolat

Békásmegyer-Ófalui Szent József
Plébánia

Plébániai iroda: 1038 Budapest, Templom utca 18.
Hivatali órák:
Hétfő: 10:00–12:00
Kedd: 14:00–18:00
Péntek: 14:00–18:00
Telefon: +36 1 454 0571
E-mail: bekaspleb@communio.hu
Kórházlelkészség (éjjel-nappal hívható):
+36 1 213 9620

Szent József Plébánia számlaszáma:
OTP 11703006 – 20040187