Február 17-23.

A Keresztény Nemzeti Kör február 22-én szombaton este 7 órakor tartja a soron következő estjét. Antal Z. László fog előadást tartani A Természet nekünk szóló üzenete című könyvéről, melyben az éghajlat változást mutatja be a szociológia mellett, a természettudományok és az irodalom szempontjából is. Utána kötetlen beszélgetés és agapé. Mindenkit szeretettel hívunk és várunk!

Az „Összeköt bennünket az ima” elnevezésű lengyel–magyar imakörút útjára indította a Czestochowai Szűzanya hiteles másolatának képét. 8 hónapon át harmincnál is több település ad otthont a Szűzanya képnek, melynek egyik állomása a KÖVI lesz. A kép február 23-án érkezik és 27-én megy tovább! E napok alatt, ezekben az időpontokban imádkozhatunk a templomban és a rózsafüzér parkban: 02. 23. vasárnap a 9 órási szentmisét Füzes Ádám atya tartja, utána rózsafüzér a parkban. 02. 24. hétfőn 5órakor kezdődik a rózsafüzér, 6 órakor szentmise, melyet Bese Gergő atya celebrál, majd ezt követően előadást tart a Madonna képről. 02. 25. kedden 6 órakor lengyel – magyar rózsafüzér lengyel testvéreinkkel, 1/2 7-től a lengyel kórus hangversenyét hallgathatjuk meg. Szeretettel hívják és várják a kedves Testvéreket!

Már alig több, mint 200 nap van az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus (NEK) kezdetéig. A kongresszus a hívő ember életében ritka, talán egyszeri alkalom, hogy ilyen nagy közösségben ünnepelje az Eucharisztiát, és alkalma legyen ezzel is megvallani katolikus hitét. A szervezők és a bíboros-érsek atya kérésére február folyamán minden plébánián hirdetések, tájékoztatók hangzanak el az eseményről. A programok szeptember 13-án vasárnap az ünnepélyes első áldozásra is alkalmat adó nyitó misével kezdődnek. Az egész heti események, köztük a szeptember 19-i a Kossuth téri szentmisét és körmenetet követően a szeptember 20-án vasárnap a Hősök terén tartandó záró misével érnek véget. Az egy közösségből regisztrálók csoportokat alkothatnak, hogy tudják segíteni a folyamatot, így a plébániánk is létrehozott csoportot. A csoport vezetője Hermann Benedek. Segítségért hozzá forduljatok!
NEK tájékoztató

A szentmise hirdetései
Kapcsolat

Békásmegyer-Ófalui Szent József
Plébánia

Plébániai iroda: 1038 Budapest, Templom utca 18.
Hivatali órák:
Hétfő: 10:00–12:00
Kedd: 14:00–18:00
Péntek: 14:00–18:00
Telefon: +36 1 454 0571
E-mail: bekaspleb@communio.hu
Kórházlelkészség (éjjel-nappal hívható):
+36 1 213 9620

Szent József Plébánia számlaszáma:
OTP 11703006 – 20040187