Ukrajnai segítségnyújtás

Március 6-tól, 2 hétig tartós élelmiszer gyűjtést szervezünk a háborús menekülteknek. Az adományokat a sekrestyében, vagy iroda időben a plébánián lehet leadni.

Kedves Testvérek!

A Katolikus Karitász az Ukrajnában kialakult háborús helyzetre való tekintettel, bekapcsolódik a segítségnyújtásba az állami szervekkel és ukrajnai karitászközponttal együttműködve. Ezért minden helyi közösséget adománygyűjtésre kérnek fel.

A kért adományok:

1. tartós élelmiszer,
2. takaró, tiszta ágynemű, tiszta, jó állapotú matrac,
3. bébiétel, pelenka, baba- és gyermekholmik,
4. tisztálkodási szerek,
5. szálláshelyek menekült családok részére, befogadó családok felajánlásai

NAGYON FONTOS, HOGY MINDEN TÁRGYI ADOMÁNY JÓ MINŐSÉGŰ, TISZTA ÉS HASZNÁLHATÓ LEGYEN, ne kelljen szétválogatni, mert az nagyon lelassítaná a logisztikát. Csak olyan eszközöket, adományokat várunk, amiket az adományozó maga is szívesen kapna.

Az adományokat le lehet adni a sekrestyében, illetve irodaidőben a plébánián.

Kérjük, hogy – a könnyebb szállítás érdekében – adományaikat, erős kartonokban vagy zsákokban adják le.

Aki közvetlenül szeretne nagyobb mennyiségű, nehezen szállítható felajánlást tenni, az a szenterzsebet@karitaszkozpont.hu email címre írja meg felajánlásait, melyeket a karitászközpont elszállít az adományozó által megjelölt helyszínről.
Pénzbeli adományokat is szívesen fogadnak. Az adományozás módjáról a www.karitasz.hu oldalon tudnak tájékozódni. Indult egy adománygyűjtő segélyvonal is, amelyen a 1357-es szám hívásával hívásonként 500 Ft-ot lehet adományozni.

Előre is köszönjük a kedves hívek nagylelkűségét!