November 18-24.

November 23-án, szombaton, Krisztus Király ünnepének előestéjén – immár harmadik alkalommal – gyűljünk össze minden országban, ezernyi templomban egy óra szentségimádásra, hogy meglássuk Jézust, a „láthatatlan Isten képmását”. Imádkozzunk mindazokért, akik még nem találkoztak Vele. Segítsük a szentségimádás létrejöttét a plébániánkon, s regisztráljunk a corpusdomini.iec2020.hu oldalon, ill. csatlakozzunk ugyanitt egy helyszínhez.

November 23-án, szombat este 5 órától tehát szentségimádást tartunk, 6 órakor pedig Snell György püspök úr celebrálja a szentmisét templomunkban, majd a Szent József házban megáldja † Varga Gábor plébános úr emléktábláját.

Magyar Katolikus Püspöki Konferencia által kiadott és nov. 17-én ismertetendő körlevélhez kapcsolódóan néhány konkrét tevékenységi területet:

1. Karitász munkánk testvéreink és felebarátaink legfőbb javát, az üdvösségüket szolgálja a tevékeny szeretet eszközeivel, a Katolikus Egyház nevében és áldásával.
  2. A karitászcsoportok tanúságtevő szolgálata hitelesíti az Egyház küldetését a világ felé, ezzel az evangelizáció szolgálatában áll.
  3. A főegyházmegye közel 150 plébániáján több, mint 1500 önkéntes szolgál.
  4. A karitász rendelkezésére áll és segítségére szeretne lenni a továbbiakban is a plébános atyáknak, lelkipásztoroknak, hogy szentségi és lelkipásztori szolgálatukat eredményesebben végezhessék.
  5. Idősek, betegek gondozásában való részvétel,közösségi programok szervezése.
  6. Családok, nagycsaládok támogatása, anyagi és természetbeni segítése, közösségi programok szervezése.
  7. Rászoruló gyermekek nyaraltatása, táboroztatása, gyermekprogramok, illetve mindezek támogatása.
  8. Fogyatékkal élők segítése a főegyházmegye diakonális szakterületeinek referenseivel együttműködve.
  9. Krízishelyzetben levők megsegítése, együttműködve a helyi önkormányzatok családsegítői hálózatával, után követéssel.
  10. A 2020. évi Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra nagyszámú önkéntes áll készen a programok lebonyolításában való részvételre.

November 18-án hétfőn délelőtt csak 10:00-11:00-ig, pénteken pedig nem lesz fogadóóra az irodában áramszolgáltatás hiánya miatt.