ELHALASZTVA - KNK: Lisztes Gábor - René Girard és a mimetikus szemléletmód

Az előadás később lesz megtartva.

A Békásmegyeri Keresztény Nemzeti Kör szeretettel vár Mindenkit, a soron következő előadásra (Aki úgy gondolja és saját érdeke úgy kívánja, viselhet maszkot). Az időpont és hely: 2020. szeptember 5. este 7 óra; Békásmegyeri Szent József plébánia nagyterme.

Az előadó: Lisztes Gábor
Az előadás címe: René Girard és a mimetikus szemléletmód

Egy kis előzetes:
René Girard a francia tudományos akadémia már életében ‘immortel’-é nyilvánított gondolkodója, az úgynevezett ‘mimetikus’ szemléletmód képviselője. A hasonlítgatás, összevetés, versengés alapvető emberi képességéből vezeti le a kultúra, a vallás, a társadalmi együttélés szabályainak és intézményeinek, lelkünk szerkezetének kialakulását. Gondolatmenetének fő vonulatai a vágy mimetikus jellegének, a versengés és az erőszak összefüggésének és a kultúra áldozati voltának felfedése. Kultur-antropológiai megközelítésből jut el a kereszténység univerzális értékeléséig.

Az agapéra étel-italt szeretettel elfogadunk.
Az előadás után agapé és kötetlen beszélgetés lesz.

A szentmise hirdetései
Kapcsolat

Békásmegyer-Ófalui Szent József
Plébánia

Plébániai iroda: 1038 Budapest, Templom utca 18.
Hivatali órák:
Hétfő: 10:00–12:00
Kedd: 14:00–18:00
Péntek: 14:00–18:00
Telefon: +36 1 454 0571
E-mail: bekaspleb@communio.hu
Kórházlelkészség (éjjel-nappal hívható):
+36 1 213 9620

Szent József Plébánia számlaszáma:
OTP 11703006 – 20040187